Çalışma Saatleri : Pzt - Cmt - 9:00 / 18:00
  İletişim : 0535 821 66 48

KOLAJEN ETKİ VE KULLANIM ALANLARI

Ağızdan alınan kolajen preparatları vücut sistemimiz tarafından içerdiği proteini o an nerede gereksinim varsa, önem sırasına göre dağıtır.

Kişi, cilt sağlığı için kolajen almış olabilir ama o sırada vücudunda bir yara veya enfeksiyon odağı varsa kolajen onarım için öncelikle buraya yönlendirilecektir.

Polimerize peptitlerden oluşan kolajen preparatları bio yararlanım açısından hidrolize formda tercih edilmelidir.

Ağızdan alınan hidrolize kolajen küçük boncuk taneleri gibi düşünülebilir. Bunlar ciltte fibroblast hücreleri tarafından değişik şekillerde birbirlerine eklenerek volümlü ve lifting etkisi yapan biomoleküller haline dönüşür. (TİP I KOLAJEN)

Ağızdan alınan kolajen gereksinim durumuna göre eklem ve kıkırdak dokusuna gittiğinde destek ve onarım süreci burada başlar. (TİP II KOLAJEN)

Tendonlarda sorunlar varsa kolajen bu kez bölgeye yardımcı olmak üzere yeniden şekillenecektir. (TİP III KOLAJEN)

Tiplere ayrılma kolajenin ağızdan alındıktan sonra gittiği bölgede ki işlevlerine göre yapılmaktadır. Yani ağızdan alınan kolajenin bir tip modeli yoktur. Vücutta işlemden geçtikten sonra gittiği/kullanıldığı bölgeye göre bir tip ismi alacaktır.

KOLAJEN KULLANIM ALANLARI

  • Ciltte canlanma
  • Her tür kas ve tendom yapısında onarıcı ve güçlendirici etki. Özellikle yüz kaslarını da güçlendireceği için sarkmalarda optimum etki
  • Her tür eklem ve kıkırdak yapısında onarıcı ve güçlendirici etki
  • Tüm enfeksiyonlarda bağışıklık sistemine yardımcı ve direnci arttırıcı etki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir