Çalışma Saatleri : Pzt - Cmt - 9:00 / 18:00
  İletişim : 0535 821 66 48

Botoks Uygulamalarında Yeni Yaklaşımlar

Estetik Mezoterapi ve Antiaging Uzmanı Dr. Halil Öser; botoks uygulamaları ve işlevlerini anlatıyor…

Botoks uygulaması genel olarak kas yapısının gücünün geçici olarak azaltılması ile yüz bölgesindeki çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi işlemidir. Bilinen hiçbir önemli yan etkisi yoktur.

Bu uygulama son yıllarda hem anlayış hem de uygulanan teknikler anlamında çok büyük gelişmeler katetmiştir.

Günümüzde “Estetik Botoks” uygulaması tamamen kişiye özel kişinin yüz kaslarının yapısı, yaşı ve beklentilerine göre düzenlenmektedir.

Botoks uygulaması yalnızca bir estetik işlem olmayıp, ciltte oluşabilecek derin çizgileri kırışıklıkları ve birçok şekil bozukluğunu kontrol altına alan ve yüz çizgilerini doğal ama düşkün olmayan bir görünümde tutmayı amaçlayan önleyici bir tıbbi yaklaşımdır.

Sanatçı botoksu özellikle sanat dünyasının tercih ettiği özel bir uygulamadır. Mimiklerin en az %50 sinin korunduğu bu uygulamada konunun experi bir hekim tarafından, özellikle ince çizgiler belirginleştirilerek yüze derinlik kazandırılmaktadır.

Ayrıca geceleri aşırı diş sıkmaları olan kişilerde çiğneme kasları botoks ile kontrollü olarak zayıflatılarak, diş kırılmalarına kadar gidebilen bu sorun hem tedavi edilmiş olur hem de yüzde önemli bir miktar incelme olacağından estetik olarak da bir görsel memnuniyet oluşur.

Aşırı terleme durumlarında da botoks yine yüz güldürücü bir tedavi seçeneğidir.

Migren ve benzeri baş ağrısı sendromlarında botoks uygulaması hem estetik kliniklerde hem de başağırısı merkezlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Daha güzel ve daha iyi olun diye botoks uygulamasının size sunduğu yeniliklerden yararlanmanızı öneriyorum.

Sanatçı botoksu özellikle sanat dünyasının tercih ettiği özel bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir