Çalışma Saatleri : Pzt - Cmt - 9:00 / 18:00
  İletişim : 0535 821 66 48

Gençlik İçin PRP ve Estetik Mezoterapi

Yaz aylarında doğru güneşlenmek, canlı ve genç görünmek ve kişiye özel yol haritaları ile uzun yıllar bunu korumak çok önemli. Dr. Halil Öser, bir yandan “Gençlik İksiri” de denilen PRP Uygulamasını anlatırken, bir yandan da özel çözüm önerilerinin sunulduğu estetik mezoterapi dalı hakkında bilgiler veriyor.

Doğru güneşlenme ve güzellik
Güneş altında fazla kalmanın cilt üzerindeki yaşlandırıcı etkisi genelde bilinmekle beraber, bu konu özellikle açıklanmaya değer uyarılar içeriyor. Güneş ışınlarından UVA, son derece zararlı bir ışın türü olup foto yaşlanma, kanserojen etki,

D vitamini sentezinin bozulması gibi son derece zararlı etkilere sahipken UVB ışını D vitamini sentezini arttırıcı ve olumsuz etkilerden arınmış bir ışın türüdür. Bu yararlı UVB ışını sadece öğlen saatlerinde, pratik olarak boyunuz gölgenizi geçmediği sürelerde vücudunuza temas etmektedir. Her tür cam gibi nesneler UVA’yı geçirirken, yararlı UVB ışınını engellemektedir. Bu yararlı ışın ile doğru temas etmek için haftada iki gün öğlen saatlerinde 15-20 dakika arasında, normal bir yaz giysisi ile güneş altında kalmak ve sonrasında birkaç saat parfüm, sabun gibi maddeler kullanmamak, sıcak duş almamak faydalı olacaktır. Güneşli gün sayısının fazla olduğu ülkemizde D vitamini eksikliğinin bolca görülür olmasının en önemli nedeni doğru güneşlenmemek ve güneşlenme öncesi ve sonrasında cilde uygulanan her tür koruyucu krem ve losyonlardır. Öğlen güneşlenmelerinde hassas ciltlerde yüz için koruyucu krem kullanılabilir fakat el, kol, boyun gibi bölgelerde herhangi koruyucu bir krem kullanılmamalıdır. Bu bölgelerin doğru güneşlenmesiyle kolesterol ana maddesinden D vitamini yeteri kadar sentezlenecektir.

Estetikte gençlik iksiri: PRP

Kişinin kendisinden alınan kanın, günümüzde çoğu kez ek destek ürünleri de katılarak tekrar kendisine verilme işlemi, otohemoterapi olarak adlandırılmaktadır ve kullanımı çok
eski çağlara kadar uzanmaktadır. Otohemoterapi, günümüzde yaygın olarak majör ve estetik ozon uygulamasında ve ayrıca PRP işlemlerinde; cilt canlandırıcı, kollajen sentezi arttırıcı ve iyileştirici olarak kullanılan doğal tedavi ve terapi yöntemlerinin başında gelmektedir. Özellikle foto yaşlanma, kırışıklık, yanaklarda sarkma, boyun ve el üstlerinde çizgi oluşumu ve saç dökülmesi durumlarında kullanılan doğal ve organik PRP işlemi, Ozon Terapinin de olaya katılması ile Ozonlu PRP haline geldiğinde, adeta bir gençlik iksiri sonucunu vermektedir. PRP işlemi özellikle yaza ve kışa girerken cildi korumak, canlandırmak ve antiaging etki yaratmak için önerilmektedir.

Estetik mezoterapi: Kişiye özel çözümler

Estetik mezoterapi işlemlerinde öncelikle danışan konuğun kendini tanımlaması ve istekleri dinlenir. Sonrasında ayrıntılı
cilt yapısı muayenesi ve yüzün üç boyutlu analizi gerçekleştirilir. Danışan konuğa muayene ve analiz sonuçları ile ilgili ayrıntılı bilgi verilir. Son olarak hekim ve danışan konuk, birlikte izleyecekleri bir yol haritası çizmek için görüş alışverişinde bulunurlar. İşlem uygulamaları tüm bu süreçten sonra hayata geçirilir. Sürekli ve çok hızlı gelişen tıbbi ilerlemelerin yoğun olarak takip edildiği estetik mezoterapi alanında uygulanan başlıca işlemler şunlardır:
▪ Yüz ve boyundaki çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi
▪ Gözaltı ve çevresi için mezodolgu yöntemi ile torba ve morlukların giderilmesi
▪ İpsiz yüz askısı
▪ Leke ve akne tedavisi
▪ Yüksek katkılı PRP
▪ Estetik ozonterapi
▪ Dermapen ile anti-aging uygulamalar
▪ Yanak ve boyun bölgesinde lifting işlemleri

Güneşli gün sayısının fazla olduğu ülkemizde D vitamini eksikliğinin bolca görülür olmasının en önemli nedeni doğru güneşlenmemek ve güneşlenme öncesi ve sonrasında cilde uygulanan her tür koruyucu krem ve losyonlardır.